ALERGINIAI TESTAI. AR JIE BŪTINI?
Taip, jie yra būti, todėl prieš dažant antakius rekomenduojame atvykti pasidaryti alergijos testą kuris užtruks tik kelias minutes.
Monetos dydžio dažų masę užtepsime už ausies arba vidiniam alkūnės linkyje ir palieksime 48 valandoms. Jeigu per šį laiką oda nesudirgsta, neišberiama – antakių dažus galima saugiai naudoti.
Yra manoma, kad antakius geriau dažyti natūraliais žolelių dažais henna / chna, gaminamais iš tam tikrų džiovintų ir smulkintų augalų. Šių augalinių dažų pranašumas yra tai, kad jie ne tik suteikia antakiams spalvą, bet plaukus atgaivina ir sustiprina. Tačiau dažant tiek su henna tiek su cheminiais dažais gali pasirodyti alergija.
Keletą dešimtmečių Henna / Chna buvo laikoma visiškai hipoalerginiais ir saugiais dažais, tačiau šiai dienai taip nėra. Manoma, kad šis natūralus augalas pradėjo sukelti alergiją dėl naudojamų cheminių trąšų kurie yra draudžiami gamyboje, gamintojai dažnai nesilaiko terminų ir bando pagreitinti žaliavų augimą. Taip pat gamintojai norėdami išgauti daugiau spalvų antakių dažuose įmaišo papildomų cheminių sudedamųjų priemonių, kurios dažams suteikia šaltą atspalvį. Natūralioje hennoje nėra juodos spalvos, todėl norint gauti šaltą atspalvį reikia pridėti cheminių komponentų. Vienas iš labiausiai kenksmingų iš jų parafenilendiaminas. Esant sąveikai su kitomis sudedamosiomis dalimis, ji gali sukelti alergiją.
Alergija antakių dažams pasireiškia niežėjimu, tinimu, akių paraudimu, patinimu bei niežuliu. (Foto)
Visi šie simptomai norom nenorom priverčia pasinerti į interneto platybes ir ieškoti atsakymo į klausimą: kaip elgtis susidūrus su alergija, nuo ko pradėti? Pastebėjus pirmuosius alergijos požymius ar įtarus alergiją, būtina kreiptis į šeimos gydytoją, bereceptinius vaistus taip pat geriau pirkti prieš tai pasitarus su gydytoju ar vaistininku. Jis patars ką toliau daryti ir nusiųs pas specialistą – alergologą, kuris nustatys kuriems alergenams esi alergiška.