VISKAS APIE VEIDO MODELIAVIMĄ
Veido modeliavimas yra makiažo technika, kurios pagalba galime pabrėžti bei išryškinti veido arba kūno struktūrą. Šia technika siekiame veidą padaryti tobulą t. y. ovalaus veido, trumpa bei siaura nosimi, siaurų skruostikaulių, bei putlių lūpų. Ir visa tai galima pasiekti nesikreipiant į plastikos chirurgus!
Kontūravimas ypatingai paplito tuomet, kai 2012 m. Kim Kardashian Instagram tinklalapyje paskelbė savo nuotrauką, kurioje ji makiažo procese su dar neužbaigtu kontūruotu veidu, o kitoje nuotraukoje ji su galutiniu rezultatu. Kim veidas transformavosi – nosis tapo siaura, skruostikauliai išryškinti, lūpos putlesnės – visa tai atrodė mažas makiažo triukas, tačiau nuo jo prasidėjo kontūravimo banga, kuomet dauguma merginų norėjo tai atkartoti ir kūrė ir iki šiol kuria įvairius video. Gera naujiena ta, kad žinios bei technikos tapo prieinamos mums visoms, tačiau iš kitos pusės video filmukų sukurta tiek daug, kad sunku atskirti kuri tai daro teisingai, o kuri ne, dėl to kyla didelė rizika išmokti netinkamai pabrėžti savo bruožus ir atrodyti juokingai.
Itin dažnai skubančios lietuvės rytinį grožio ritualą sudaro tušo bei kreminės pudros patepimas. Dėja, naudojant tik vieno atspalvio pudrą, veidas gali atrodyti per ne lyg plokščias. Norint suteikti veidui dimensiją, mums reikalingos dvi priemonės – keliais tonais tamsesnės bei šviesesnė už natūralų odos atspalvį kreminė arba sausa pudra (toliau sužinosite ką geriau pasirinkti).
Šiuo metu grožio pasaulyje vyrauja lengvas veido modeliavimas, siekiama itin subtiliai bei natūraliai pabrėžti veido bruožus, todėl labai svarbu išsirinkti natūraliai atrodančią tamsaus atspalvio pudrą, ji turi savyje turėti pilkumo, kaip ir natūraliai gamtoje krentantys šešėliai, venkite atspalvių, kuriuose yra rausvumo, oranžinumo. Modeliavimui labiau tinka šalto atspalvio spalvos. Jeigu dvejojate kurią spalvą pirkti – šviesesnę ar tamsesnę, pradžiai rekomenduoju pasirinkti šviesesnę, mažesnė rizika suklysti, o kai ranka labiau įgus, galėsite įsigyti ir tamsesnio atspalvio pudrą.
Atkreipkite dėmesį, kad tamsi kontūravimo priemonės būtų matinės spalvos. Jokiu būdu netinka tamsūs bronzantai, ar kitos spindėjimą turinčios priemonės. Žvilgančios bei šviesą atspindinčios priemonės nesukurs norimo gylio efekto, o priešingai – optiškai iškels padengtas veido dalis. Pagrindinis kontūravimo principas – šviesi spalva bruožus optiškai „iškelia“, o tamsi „gilina“. Taigi vietas, kurias norite susiaurinti, tepkite pora atspalvių tamsesne spalva, o šviesia pudra tepame tas, į kurias norite atkreipti dėmesį
Kurias vietas tamsinti?
Itin svarbu kontūruojant nepadaryti aiškių linijų, niekas neturi pastebėti, kur prasideda bei kur baigiasi spalva- viskas turi susilieti ir tapti natūraliai nepastebima.
Kontūruoti reikia po skruostais, pradedant nuo ausų, baigiant ties skruostų viduriu. Jeigu nosis plati ir norite susiaurinti – patepate nosies šonus. Jeigu nosis ilga, patepame nosies galiuką – tai ją optiškai sutrumpins. Jeigu norite sumažinti aukštą kaktą palieskite kaktos šonus. Išryškinti žandikauliai šiek tiek sulieknins veidą. Norėdamos padidinti lūpas, apatinėje lūpoje ties viduriu lengvai padėkite taškelį, taip apatinė lūpa išdidės. Norėdamos, kad kaklas atrodytų laibesnis, tamsia priemone patepkite abejus šonus.
Merginos turinčios apvalų, putlesnį veidą turėtų kontūruoti griežčiau, nei lieso veido merginos, tokioms merginoms labiau tinka švelnus veido modeliavimas.
Kurias vietas šviesinti?
Norėdamos išdidinti akis – akių vidiniuose kampučiuose. Norėdamos suploninti nosį – ploną liniją ant nosies tiltelio. Viršutinė lūpa optiškai padidės, jeigu šviesą uždėsite virš viršutinės lūpos linkio. Antakiai taps labiau išraiškingi bei pakelti, jeigu šviesa paliesime žemiau antakių linijos. Atlikdama visus šiuos nurodymus akimirksniu išryškinsite savo bruožus ir suteiksite veidui išraiškingumo.
Ką geriau rinktis – kreminį modeliavimą ar sausą modeliavimą?
Jeigu esate pradedančioji, siūlau rinktis sausą modeliantę, šias lengviau išskaidyti, priešingai nei kremines tekstūras, tai geriau tai palikite profesionalui. Norint išgauti stipresnį efektą galima šias dvi priemones derinti kartu: pamodeliavus veidą kreminėmis priemonėmis ir užfiksavus biria arba kompaktine pudra, papildomai tose vietose pridėti su sausa modeliavimo priemone, taip kontūravimas išsilaikys kur kas ilgiau.
Kokie teptukai tinkamiausi?
Nuo to priklauso kokia jūsų modeliavimo priemonė, jeigu naudojate kreminį kontūrą – turite naudoti sintetinio (nailoninio plauko) šepetėlį, tam, kad šepetėlis nesugertų į save produkto.
Jeigu naudojate sausą modeliavimo priemonę – patariu tepti specialų įstrižai kirptą kontūravimo šepetėlį. Tobulam iškontūravimui siūlau turėti kelis šepetėlius – vieną didesnį ir vieną mažesnį. Didesnis – lengvam modeliavimui, o su mažesniu galite pamodeliuoti veidą griežčiau.